Bus Poznań ⇿ Berlin Tegel


Lotnisko Berlin-Tegel bierze swoją nazwę od dzielnicy, w której się znajduje. Zostało ono zbudowane podczas blokady Berlina Zachodniego przez Związek Radziecki, a następnie w latach 70-tych znacząco unowocześnione i powiększone. Teraz stanowi największy port lotniczy niemieckiej stolicy i obsługuje połączenia z wieloma krajami europejskimi, także poza UE (np. z Ukrainą, Szwajcarią i Norwegią). Ponadto, można się stamtąd udać się także do tak odległych państw, jak Stany Zjednoczone, Chiny czy Mongolia. Rocznie lotnisko to obsługuje nawet ok. 20 milionów pasażerów.


Transport na lotnisko

Złóż rezerwację

Na naszej stronie mogą Państwo szybko i wygodnie zarezerwować bus Poznań – Berlin. Tegel jest jednym z naszych najczęstszych celów podróży, dlatego doskonale znamy trasy prowadzące na to lotnisko i potrafimy dojechać na nie bez problemu. Zamówienie przejazdu odbywa się p rzez prosty formularz, w którym mogą Państwo podać nam wszystkie niezbędne informacje na temat potrzebnego przewozu. Oprócz danych osobowych będzie to np. godzina wylotu z lotniska Tegel, co pozwoli nam odpowiednio ustalić kiedy powinniśmy wyruszyć. Natomiast jeśli interesują Państwa busy z Berlina do Poznania, prosimy o informację o której planowane jest lądowanie samolotu.

Więcej informacji

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym zespołem. W tym celu można o dowolnej porze wypełnić formularz, a my odpowiemy na niego najszybciej, jak to tylko możliwe. Poza tym, mogą Państwo skontaktować się z nami również drogą mailową bądź telefoniczną. Zależy nam na tym, aby spełniać wszystkie oczekiwania klientów, dlatego postaramy dopasować do indywidualnych potrzeb i zaproponować ofertę skrojoną na miarę. Transport z Poznania do Berlina i z powrotem to nasza specjalność, więc zawsze dbamy o każdy szczegół świadczonych usług.


Lotnisko Berlin Tegel – lokacje

Lotnisko Tegel – terminal A

Na lotnisku Berlin-Tegel mieści się kilka terminali, lecz jednym z najczęściej uczęszczanych jest bez wątpienia ten oznaczony literą A. Znajdują się tam oczywiście stanowiska bezpośrednio obsługujące pasażerów, lecz także wiele innych udogodnień. Można tam znaleźć bankomaty różnych sieci, liczne restauracje i kawiarnie, a nawet punkt pocztowy. Co więcej, na terminalu A mieści się również punkt wypożyczania aut, dzięki któremu mogą Państwo zapewnić sobie wygodny transport po Berlinie. Nie brakuje również toalet (w tym też dla osób z niepełnosprawnością), przewijalni niemowląt, sklepów, punktów informacji i nie tylko.

Zdjęcie lotniska 1
Zdjęcie lotniska 2

Lotnisko Tegel – terminal C

Terminal C również obsługuje bardzo liczne grono podróżnych, a ponadto, można się tam udać także w celu uzyskania pomocy w kwestii zgubienia bagażu. Poza tym, mieszczą się tam, podobnie jak w przypadku wspomnianego wcześniej terminalu A, bankomaty, kawiarnie, restauracje, toalety z udogodnieniami, punkt informacyjny, przewijalnia niemowląt, wypożyczalnia pojazdów oraz drugi punkt pocztowy. Dzięki tak rozbudowanej infrastrukturze, można pozałatwiać wiele spraw, takich jak wypłata gotówki czy nadanie przesyłki, a także umilić sobie czas oczekiwania na samolot udając się na coś do jedzenia i picia.